Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Vydáno: 15.05.2020 06:40 | zanechte první komentář

Organizace prvního dne školy - 1. 9. 2020

Prvňáčci se shromáždí v 8:15 hodin na školním hřišti. Po slavnostním zahájení se s rodiči a třídní učitelkou přemístí do své třídy. První den bude trvat přibližně do 9:15 hod. Žáci nepotřebují žádné pomůcky ani přezůvky, přinesou si jen aktovky.

Provoz školní družiny navazuje na konec vyučování I. třídy od druhého dne 2. 9. 2020.

Další informace

První dny budou mít prvňáčci vyučování zkrácené, aby si postupně zvykli na nové prostředí. Ve středu 2. 9. a ve čtvrtek 3. 9., výuka končí v 9:30 hod. a v pátek 4. 9. výuka končí v 10:30 hodin. Od dalšího týdne vyučování probíhá dle rozvrhu.

Všeobecné informace

Příchod do školy 7:25 hod. – 7:45 hod.

Omlouvání žáka

Osobně, telefonicky na telefonním čisle 515235529 nebo e-mailem třídní učitelce do 3 kalendářních dnů.

Uvolňování žáka ze školy v průběhu školního roku:

a) na 1 a 2 dny žáka uvolňuje třídní učitel

b) na 3 a více dní – uvolňuje ředitel školy (písemnou žádost předat třídnímu učiteli, formulář na webových stránkách)

Výuku anglického jazyka již od I. třídy - jedna hodina týdně.

Přihlášku do školní družiny si vyzvednete 1. září 2020. Měsíční poplatek za ŠD číní 50,- Kč.

PŘIPOMÍNÁM

• Jednorázový příspěvek na nákup školního vybavení ve výši 1.000,- Kč. Pokud zakoupíte dítěti školní vybavení (aktovku, cvičební úbor atd.), obec Strachotice Vám na základě předloženého paragonu vyplatí peníze.
  • Příspěvek na dopravu dojíždějícím žákům poskytuje škola 1x ročně 500,- Kč (bez dokladu) - září.

Mgr. Karla Marešová - ředitelka školy

V I. TŘÍDĚ DĚTI DOSTANOU

• sadu školních číslic
  • učebnice a pracovní sešity
  • popisovač (pero) Tornádo
  • tužky, ořezávátko
  • voskovky
  • pastelky
  • gumu
  • lepidlo
  • vodové barvy
  • štětce
  • modelovací hmotu
  • výkresy (bílé i barevné)
  • stíratelnou tabulku na procvičování psaní

CO BUDOU DÁLE POTŘEBOVAT

• desky na číslice, desky na písmenka nekupujte - nepoužíváme písmenka
  • pytlík z textilu na bačkůrky s bílou podešví
  • na tělocvik (v tělocvičně i na hřišti) cvičební úbor, cvičky, botasky - vše v textilním sáčku
  • pouzdro
  • na tvořivé činnosti kelímek na vodu, hadřík, zástěrku nebo staré tričko (dlouhý rukáv)
  • hygienické potřeby - ručník, krabička vytahovacích papírových kapesníčků, textilní prostírání na svačinu
  • obaly zatím nekupujte, až podle velikosti učebnic a pracovních sešitů
  • vše podepsat

STRAVOVÁNÍ VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

Před zahájením školního roku je nutné osobně přihlásit dítě ve školní jídelně v Micmanicích - tel.: 515235322. Platba a odhlášení obědů je povinností rodičů.

Případné další informace Vám poskytne ředitelství naší školy – tel.: 515235529