Ovoce do škol

Ovoce a zelenina do škol

V únoru školního roku 2009/2010 se naše základní škola zapojila do projektu EU a České republiky "Ovoce do škol". Žákům je 2 krát měsíčně dodáván pestrý sortiment ovoce, zeleniny, ovocných a zeleninových šťáv – vše bez přidaného cukru, konzervantů, soli a umělých sladidel. Téma zdravé výživy prolíná i výukou mnoha předmětů.

V rámci školy jsme uspořádali ve školním roce 2009/2010 výtvarnou soutěž "Zdravá výživa". Starší žáci besedovali o zdravé výživě se zdravotní sestrou paní Maškovou.

V září 2010/2011 nás navštívili odborníci z Brna s komponovaným programem "Zdravá výživa se skřítkem Kvídem", určeným pro mladší žáky.

Ve školním roce 2011/2012 žáci z výtvarného kroužku odeslali kolektivní práci do výtvarné soutěže na téma "Ovoce na naší zahrádce".

Týden od 6. do 10. května ve škoním roce 2012/2013 patřil výtvarné soutěži "Sportujeme a zdravě jíme", Dále se škola zapojila do unikátního celorepublikového vzdělávacího programu "Zdravá pětka". Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování.

Školní rok 2015/2016 se prvňáčci zabývali tématem správné výživy.

Ve školním roce 2016/2017 přijeli za žáky v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol dva animátoři, kteří formou divadla s veselým maskotem Citronem žáky seznámili s tím, proč je důležité jíst ovoce a zeleninu, jaké vitamíny a prospěšné látky obsahují. Dále v rámci tohoto projektu byla vyhlášena soutěž "Sportujeme a zdravě jíme". Soutěž probíhala ve dvou kategoriích a zúčastnilo se jí téměř 40 žáků.