Recyklace hrou

Fotogalerie » Školní rok 2014/2015 » Recyklace hrou

Recyklace hrou

Naše škola již několik let plní program environmentální – ekologické výchovy a pravidelně se zapojuje do projektu Recyklohraní. U nás ve škole je možno odložit do speciální červené popelnice drobný elektroodpad, sbíráme vybité baterie a staré nefunkční mobily. Za odevzdaný elektroodpad dostáváme body, za které jsme nakoupili několik her do školní družiny. Letos nám byl nabídnut progam „Recyklace hrou“ a my jsme této nabídky využili. Všechny třídy se zúčastnily zajímavé prožitkové lekce, při které se dozvěděly, jak je důležité třídit odpad a co je smyslem recyklace. Žáci si ve skupinkách zkusili třídit odpad a umísťovat ho do příslušné popelnice nebo sběrného dvora. Pochopili, co jsou to černé skládky a zkusili si rozebrat pračku, stolní lampu, baterii a počítač. Byly to jenom makety, ale i tak děti pochopily, které materiály se i ze starých a nepotřebných věcí dají použít. Dnes už všichni víme, že třídit odpad má opravdu smysl a že tím chráníme nejen naše zdraví, naše okolí, ale i celou naši planetu.