1. příškolní tábor “Indiánské léto” – 1. den

Fotogalerie » Školní rok 2015/2016 » 1. den

1. den

První příškolní táborový den jsme zahájili v pravém indiánském týpí, kde proběhlo vzájemné seznámení. Mezi první úkoly patřilo vybrat si svého kmenového náčelníka, vytvořit název kmene a vybrat si své vlastní indiánské jméno. Na prvním společném sezení kmenů jsme se navzájem představili a za zvuků indiánských písní jsme si vyrobili čelenky a namalovali si svá znamení na obličej. Každý pobyt má svoji hymnu a tak jsme se naučili tu naši – indiánskou ukolébavku „Ho, ho Watanai“. Naučili jsme se indiánský pozdrav a zodpověděli jsme kvíz, který následoval po studiu znalostí o životě Indiánů. Následoval odchyt divokých koní a chůze přes lano přes rozvodněnou řeku. Během rychlého běhu pod kroužícím lanem jsme si vyzkoušeli pravou indiánskou pohotovost a nebojácnost. Po obědě jsme se brodili řekou a učili jsme se házet „žabky“. Po návratu do školy jsme se osvěžili pod tryskajícím vodopádem a vyzdobili jsme si pravý indiánský totem. Na závěr dne jsme si vyzkoušeli posunkovou řeč.