1. příškolní tábor “Indiánské léto” – 3. den

Fotogalerie » Školní rok 2015/2016 » 3. den

3. den

Třetí den strachotického příškolního tábora proběhl celý v přírodě. Vyjeli jsme nejprve autobusem do Znojma a potom vlakem do Citonic. Citonická příroda nás nadchla svou nádherou, nechybí tady vůbec nic…jsou tu lesy, tráva, louky, pastviny, skály, voda…..a ta nás v horkém červencovém dni zajímala opravdu hodně a také jsme si ji užili – přišli jsme k nádhernému rybníku, kde jsme se vykoupali a odpočinuli si a navíc na nás čekala opuštěná pirátská loď, které jsme se zmocnili /jako správní Indiáni/ a obepluli jsme místní jezero, které nám připomenulo naše rodné jezero Titikata Dopoledne jsme, kromě koupání, trávili čas také pravým indiánským soutěžením – zkoušeli jsme svoji hbitost a obratnost, házeli jsme oštěpem do dálky a učili jsme se vázat uzly. Pak nás čekala výprava pravou indiánskou divočinou…pozorovali jsme léčivé byliny, sledovali jsme všechny živočichy a dokonce jsme ochutnali i některé plody lesa. Svá rozpálená těla jsme zastínili listy lopuchu a došli jsme až do tábora bledých tváří, kde na nás čekal výborný oběd. Cesta zpátky utekla neskutečně rychle, vláček nás znovu odvezl do velkého města a pak do naší známé osady jsme se dopravili naším autobusovým dostavníkem, který už na nás čekal. Celý den se nám vydařil a zítra se vypravíme na velký výlet, který bude zakončený návštěvou koňské farmy. Někteří z nás se určitě na koních i projedou.