Čajírna

Fotogalerie » Školní rok 2016/2017 » Čajírna

Čajírna

7. března se uskutečnila již druhá literární čajírna. Jednalo se o čtení krátkého dobrodružného textu a plnění úkolů, které s příběhem souvisely. Větší děti četly několik minut samy nebo předčítaly mladším žákům. V polovině textu měly podle vlastní fantazie děj dokončit, a to písemně nebo obrázkem. Po dočtení příběhu jsme hodnotili hlavního hrdinu, vymýšleli název příběhu, který nám byl dosud utajen, a nakonec jsme si vyzkoušeli „uličku pocitů“. Všichni mohli dobrovolně vyjádřit krátkou větou myšlenku, která se jim honila hlavou, kdyby na vlastní oči potkali hlavní hrdinu. Všech 28 zúčastněných žáků si mohlo pochutnat na ovocném čaji, který pro ně jako odměnu za čtenářskou tvořivost připravily paní učitelky.