Světový den proti dětské práci – III. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Světový den proti dětské práci – III. třída

Světový den proti dětské práci – III. třída

12. červen se slaví po celém světě Mezinárodní den boje za odstranění práce dětí. Je to další den věnovaný dětské tématice. Odhaduje se, že na celém světě je k práci nuceno čtvrt miliardy dětí. S žáky III. třídy jsme na toto téma hovořili během vyučování a shodli jsme se na tom, že jsme rádi doma, ve svých domovech, se svými nejbližšími. V kruhu jsme se dozvěděli, jak děti doma pomáhají, že je nikdo do práce nemusí nutit, a že to dělají rády a s láskou. Tak jsme se o tom přesvědčili a následující den jsme strávili veškerý volný čas na školní zahradě a pracovali jsme. Tedy nepřímo řečeno, podíleli jsme se na úpravě naší zahrady. Byla to sice dřina, ale nakonec jsme se rozhlédli okolo a zjistili jsme, že společně to šlo mnohem lépe a že nás to vlastě bavilo. Za odměnu jsme se osvěžili nanukem.