Ze života sněhové vločky – ŠD

Fotogalerie » Školní rok 2019/2020 » Ze života sněhové vločky – ŠD

Ze života sněhové vločky – ŠD

I když nám v tomto roce sněhová nadílka zatím téměř žádný sníh nenaložila, přesto jsme se rozhodli, že si sněhových vloček užijeme tak trochu jinak. V družině jsme vyhlásili soutěž o nejkrásnější vystřiženou vločku. Starší kamarádi byli naší porotou a vybrali tři, které se jim líbily nejvíce. Z vystřižených vloček jsme si vyrobili podtácky pod nápoje a odnesli jsme si je domů. Relaxovali jsme při příběhu sněhových vloček, dozvěděli jsme se, jaké mají vločky tvar a kolik stejných vloček může dopadnout k nám na zem. Také jsme doplňovali rýmy k zimním básničkám. Následující den nás čekala spousta zajímavých pokusů, pozorovali jsme led elektronickým mikroskopickým okem a vyzkoušeli si i práci s dětským mikroskopem. Opět pracovali a soutěžili všichni žáci školní družiny a tímto jim patří velká pochvala.