Hra o trůny – ŠD

8. 10. jsme pro žáky naší školní družiny připravili zábavně vědomostní odpoledne s názvem Hra o trůn. Díky kostýmům se mohli žáci proměnit v oblíbené pohádkové hrdiny z královského dvora a utkat se o titul „král a královna pohádkového trůnu“. Soutěžilo se v hádání hádanek z našich pohádek. Odměnou za každou správně zodpovězenou hádanku byl zlaťák. Výherci soutěže si „vyhádali“ měšec zlaťáků a právo usednout na trůn. Po vyhlášení krále a královny pohádkového trůnu nás čekal slavnostní akt, kdy král a královna společně s rytířem pasují malé prvňáčky a nové žáky „pohádkovým“mečem na družinářky. Pasovaní prvňáčci si v pokleku před králem a královnou vyslechli přísahu, stvrdili slib a převzali pamětní korunu na tento slavnostní akt.
Děkujeme paní Maškové M. za kartony tvrdého papíru a 5 balíků kancelářského papíru do ŠD. Rodičům žáků ŠD za přípravu kostýmů a pomoc při zapojení do celoroční hry Družinová challenge.