Pochování basy – ŠD

V úterý 16. února 2021 před Popeleční středou u nás v ŠD vyvrcholilo masopustní veselí. Uspořádali jsme masopustní průvod po vsi. Kromě toho že žáci potěšili svými krásnými maskami občany ve vsi, nechybělo ani zakončení masopustního veselí tradičním pochováním basy na znamení, že si na ni v následujících týdnech nikdo nezahraje. Samotnému vyvrcholení však předcházely dlouhé přípravy, kdy se žáci seznamovali s lidovými zvyky a tradicemi a typickými masopustními postavami, zhlédli a pracovali s pohádkou Chaloupkou na vršku – Jak to bylo o masopustu, vyráběli škrabošky, četli říkanky a pranostiky, bavili jsme zábavnými soutěžemi. Sladkou tečkou na závěr byly masopustní koblihy.

Velmi kladně hodnotíme spolupráci rodičů při přípravě karnevalových masek a ochotu při zapůjčení kostýmů žákům, kteří si masku nepřinesli. Přispěli tak k vytvoření radostné atmosféry.