V. třída

16 žáků | třídní učitel: Mgr. Karla Marešová | maresova@zsstrachotice.cz

Od 01. 03. 2021 pokračuje distanční výuka.

Knihovna

17. 09. se páťáci po roce vypravili do místní knihovny. Za tu dobu se knihovna oblékla do nového kabátu. Staré regály nahradily krásné nové, které umožňují lepší orientaci a celou místnost zesvětlily. Žáci nahlédli do knih a časopisů, které odpovídají jejich zájmům. Někteří si četli ve dvojici, jiní sami v tichosti… každý se tam našel. Knihovna je samozřejmě přístupná veřejnosti, a to každé úterý od 16 hodin. Doporučujeme registraci a honem pro svou oblíbenou četbu.

Prezentace projektu ,,Kraj ČR“

V úterý 8. prosince měli žáci V. třídy možnost prezentovat svou práci do vlastivědy. V říjnu dostali přidělený kraj, který měli zpracovat do rozsáhlejšího projektu, než zpracovávali loni. Většina žáků se oproti loňsku velmi zlepšila – nejen ve zpracování, ale i v prezentaci. No vždyť už jsme zase o rok starší…

PO

Čj Mar.