Podzimní hrátky – tematický den III. třídy

Fotogalerie » Školní rok 2014/2015 » Podzimní hrátky – tematický den III. třídy

Podzimní hrátky – tematický den III. třídy

Všechny činnosti byly motivovány podzimem. Nejprve jsme si vyrobili abecedového draka a tak jsme si zopakovali abecedu, děti si navzájem připravily slovní úlohy s podzimní tematikou a zahrály si na učitele při kontrole řešení, popř. vysvětlování správného postupu. Dramatizace dvou podzimních pohádek „O veliké řepě“ a „Budka v poli“ byla zábavná, dvě skupiny soutěžily, komu se pohádka lépe podaří, navzájem si je kriticky zhodnotily a ocenily klady i zápory jednotlivých „režií“. Oživení podzimní víly byla společná práce a naše nová spolužačka má vše, co nám může podzimní příroda nabídnout a ještě nám poslouží ve slohu, kdy ji budeme popisovat. Jablíčkový čaj jsme si společně uvařili až druhý den ke svačince, zkusili jsme si sami jablíčka oloupat, vyprávěli jsme si o zdravé výživě a také o tom, jak důležité jsou pro nás vitamíny a co všechno by se dalo z jablek udělat.