2. příškolní tábor – čtvrtý den

Fotogalerie » Školní rok 2016/2017 » 2. příškolní tábor » Čtvrtý den

Čtvrtý den

„Cesta za dobrodružstvím“ dál pokračovala čtvrtým dnem, který byl opět plný nových zážitků. Nejprve táborníci vyrazili autobusem do Znojma, kde po statečném boji paní ředitelky Marešové byl vybojován objednaný spoj do Chvalovic a tak se všichni ocitli v muzeu prehistorických příšer a v době ledové, někteří si dokonce mohli zahrát na archeology a objevit svého dinosaura v písku. Obrovští vystavení dinosauři je přivítali strašidelným řevem, někteří pokývali hlavou, či mrskali mohutnými ocasy, mamut na ně dokonce mrkal svýma obrovskýma mamutíma očima. Všichni se osvěžili dobrou zmrzlinou a už je čekal dlouhý pochod s několika zastávkami. Nejprve děti prošly Stračí stezkou, obdivovaly ukázkový park a zkusily si všechny prolézačky. Posilněni dobrým obědem se všichni vydali do pěchotního srubu MJ-S 4 „Zatáčka“, kde si zahráli na vojáky a pak vyrazili rychlým pochodem do blízkého Šatova na vlak. Luxusní vláček je dovezl na znojemské nádraží a už zbývalo jen dorazit do domovské stanice – do naší školy. Děti plánovaly, že si na hřišti zahrají vybíjenou, ale byly tak zmožené pochodem, že si jen doplnily své kroniky, dokončily táborovou vlajku, hrály stolní hry anebo jen tak odpočívaly.