Den Země – projektový den

Fotogalerie

Fotogalerie » Školní rok 2016/2017 » Den Země – projektový den

Den Země – projektový den

4. května se celá škola zaměřila na projektový den „Den Země“. Po rozdělení se do 6 skupin jsme se s plnou vervou pustili do práce.
V první skupině příznivě označenou Bylinkový den žáci pod vedením paní učitelky Bajglové nejprve poznávali bylinky, následně si je připravili v čajové podobě a posilněni se vrhli na bylinkovou spirálu, kterou osázeli bylinkami všeho druhu. Nechyběla máta, meduňka, dobromysl a další nám již známé bylinky. Následně se pustili do práce s vysazováním sazenic květáku, brokolice, zelí, kapusty, okurky, melounu, rajčat, papriky a další zeleniny. Vyvýšený záhon se nám na naší zahradě zaplnil do posledního místečka. Následovala poznávací bylinková soutěž, příprava vajíčkové pomazánky s pažitkou, výroba zapichovacích tabulek z vařeček a zhodnocení celého úspěšného dne.
Druhá skupina pod vedením paní učitelky Novákové se zapojila do sedmi aktivit, které sloužily k poznávání života motýlů a jejich významu v přírodě. Nejprve všichni zhlédli krátké dokumentární video o vývoji motýla, pak tvořili makety jednotlivých fází vývoje (vajíčko, housenka, kukla a motýl). Na internetu objevili zajímavé informace ze života motýlů, které vytiskli. Ochutnali zelí – snědli celou hlávku. Pak si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je, když motýl musí vyletět z kukly. Vyrobili barevné motýly podle předlohy a na závěr šli všichni do přírody živé motýly hledat. Protože bylo chladno a vlhko, uviděli jen dva bělásky, ale to ke spokojenosti všech stačilo. Cestou dostali všichni sladkost, protože dospělí motýli také milují sladké.
Třetí skupina se odebrala společně s paní učitelkou Hřibovou na Dědečkův dvoreček. Zde objevovali krásy venkovního statku v plné míře.
Čtvrtá skupina se v čele s paní učitelkou Kyliánovou rozbzučela po celé škole, jejich tématem byl Rok s včelkou Májou. Nejprve navštívili místního včelaře pana Dobrovolného, kde se setkali se vším, co ke své práci včelař nutně potřebuje, prozkoumali úly a poté se vydali zpět do školy vyrábět medové pochoutky. Poté se jako pilné včelky pustili do úklidu zahrady a nakonec si také včeličky vyrobili a odnesli s sebou domů na památku.
Pátá skupina nám obohatila pod vedením paní učitelky Zifčákové naši již tak krásnou zahradu o ještěrkoviště. Není mnoho škol na okrese Znojmo, které se mohou pyšnit obřím ještěrkovištěm plným hbitých a mrštných ještěrek. Seznámili se se životem ještěrek, vyrobili si také pavučinu plnou pavouků, které jsou pro ještěrky nejlepší potravou.
Poslední skupina zabývající se tématikou zázraky přírody pod taktovkou paní učitelky Jarošové nám na naší zahradě vytvořila úžasnou dřevěnou zvonkohru. Také si vyzkoušeli nejrůznější pokusy s vodou, se vzduchem, s živly, které jsou pro nás nepostradatelné. Dále zkoumali nejrůznější zajímavosti ze světa zvířat a rostlin. A v neposlední řadě si jako největší zázrak představili narození člověka, a proto jako jeho symbol a také symbol jara, vytvořili sedícího čápa na komíně.
I když jsme si letos na Den Země díky nepříznivému počasí počkali, nakonec jsme si ho neuvěřitelně užili! Všichni!! A už se těšíme, co si pro nás paní učitelky připraví napřesrok.

Bylinkový den

všechny fotky »

Krása a užitek motýlů

všechny fotky »

Dědečkův dvorek

všechny fotky »

Rok s včelkou Májou

všechny fotky »

Jak nalákat ještěrky

všechny fotky »

Zázraky přírody

všechny fotky »