2. příškolní tábor – druhý den

Fotogalerie » Školní rok 2016/2017 » 2. příškolní tábor » Druhý den

Druhý den

Druhý den vedla účastníky 2. příškolního tábora „Cesta za dobrodružstvím“ do Valtic a opět byla plná nových zážitků a dobrodružství. Nejprve všechny čekala jízda vlakem do Valtic. Na zámku nás čekal zážitkový prohlídkový okruh, který nás zavedl do všech koutů barokního zámeckého divadla. Děti si mohly prohlédnout krásné loutky, dozvědět se něco o jejich historii, prohlédnout si různé kulisy, zahrát si vlastní loutkové divadlo a vymalovat si jednu pohádkovou omalovánku. Potom si cestovatelé prohlédli zahrady zámku, nakoupili suvenýry a už je čekal výborný oběd se zmrzlinovou tečkou na závěr. Následovala prohlídka Národního zemědělského muzea. Expozice nabízí pohled do okolí Valtic, součásti Lednicko-valtického areálu. Děti se na výstavě seznámily s běžnými i vzácnými druhy ryb žijícími v lednických rybnících i tůních lužního lesa nebo obdivovaly zástupce ptačí říše, jejichž druhovou pestrostí je příroda Lednicko-valtického areálu vyhlášená. Cesta domů byla opožděna kvůli zpoždění vlaku, ale nikomu to na náladě neubralo – výlet se velice vydařil.