Jak jsme zvládli první měsíc – I. třída

Fotogalerie » Školní rok 2016/2017 » Jak jsme zvládli první měsíc – I. třída

Jak jsme zvládli první měsíc – I. třída

Po měsíci školní docházky si děti pomalu zvykly na nové prostředí, na spolužáky i na paní učitelky. Nejtěžší ale bylo zvyknout si na nový režim, který je zcela jiný než ve školce. Pojďme se tedy podívat, co všechno už za ten měsíc děti zvládly a co se naučily. První týden byl pro všechny zkušební. Děti se seznamovaly s prostředím a s novými kamarády. Od druhého týdne jsme se učili už podle rozvrhu. Začínali jsme se učit pomalu a hravě, aby se děti nevyděsily. Procvičuje se grafomotorika, výslovnost, předmatematické představy, úchop tužky a spousta dalších důležitých věcí. Do žákovské knížky přibyly první jedničky. Děti už umí první písmena a začínají je spojovat do slabik. V matematice počítají do tří, porovnávají počty a učí se psát první číslice. Zatím většina dětí zvládá učivo bez problémů.