Mrkvobraní – V. třída

Fotogalerie » Školní rok 2016/2017 » Mrkvobraní – V. třída

Mrkvobraní – V. třída

5. října oslavili páťáci svátek mrkve, který si sami stanovili, a celý tematický den nazvali Mrkvobraní. A co všechno zvládli? Nejprve si našli informace o pěstování mrkve, významu pro naše zdraví a o možnostech úpravy v našem jídelníčku. Mrkv – olympiáda byla soutěží o nejtěžší, nejkrásnější a nejchutnější mrkev. Žáci si zopakovali jednotky hmotnosti, provedli ochutnávku mrkví a pustili se do vytváření dobrot – mrkvové pomazánky a mrkvového salátu. Další dobroty byly velkým překvapením – paní učitelka přinesla mrkvové šátečky s tvarohem a paní Šinoglová spolu s Petříkem připravili mrkvový dort. Všem přinesené dobroty moc chutnaly. Žáci nezapomněli ani na Boba a Bobka – školní králíky, kteří dostali odkrojky a pár krásných mrkví navíc. To ale zdaleka nebyl konec tematického dne – žáci zkusili uskladnit mrkev podle receptu babiček – do písku a naložit do soli. Potom si zahráli pohádku „O veliké mrkvi“. Zbytek dne byl věnován sportu – mrkvovým soutěžím, při kterých všichni nasbírané kalorie z dopoledního mlsání zaručeně ztratili. Protože si páťáci povzdechli, že je škoda, že tohle je jejich poslední ….braní, paní učitelka slíbila, že než ze školy odejdou na druhý stupeň, určitě ještě podobné dny plné zajímavých činností zažijí.