Ovoce a zelenina – I. třída

Fotogalerie » Školní rok 2016/2017 » Ovoce a zelenina – I. třída

Ovoce a zelenina – I. třída

Každé roční období je něčím krásné. Podzim je zajímavý svými barvami, které můžeme pozorovat i při sklizni ovoce a zeleniny. To bylo hlavním tématem hodiny prvouky v I. třídě. Žáci si povídali o tom, co všechno se dá na zahrádce vypěstovat, jaké druhy ovoce a zeleniny znají a co mají nejraději. Nejdříve se učili rozpoznat, co je vlastně ovoce a co zelenina, a poté jednotlivé druhy ochutnávali. Zkoušeli nejprve poznávat zeleninu se zavázanýma očima a jako sladkou tečku ochutnávali ovoce v horké čokoládě. Ve výtvarné výchově si pak zkusili namalovat jablíčka a hrušky pomocí tupovací techniky. Žáci se naučili rozlišit nejen jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, ale také zjistili, že jsou hlavním zdrojem vitamínů prospěšné pro naše tělo.