Den stromů – projektový den III. a IV. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Den stromů – projektový den III. a IV. třída

Den stromů – projektový den III. a IV. třída

Den stromů je svátek, který se slaví ve více jak čtyřiceti zemích světa. Tradice Dne stromů se v České republice ujala a stromy se 20. října slavnostně a společně vysazují na mnoha místech. Žáci III. a IV. třídy oslavili tento svátek projektovým dnem, který byl plný aktivit a zážitkových činností. Třídy pracovaly ve dvou skupinách.
1. skupina pod vedením paní učitelky Kyliánové si od samého počátku společně s žáky ze čtvrté třídy povídala o stromech, jejich významu a užitku, o jednotlivých částech či o tom, kteří živočichové je mohou obývat. Následně se všichni vydali do přírody jednotlivé stromy poznávat, přitom nepohrdli přírodním bohatstvím, které stromy poskytují. Díky tomu si ozdobili náš národní strom – lípu – nedaleko naší školy. Následovala práce ve skupinách a čtení pohádky o třech stromech.
2. skupina pod vedením paní učitelky Bajglové nejprve také shromažďovala obecné informace o významu stromů a potom se soustředila na javor – strom, který je největším stromem naší školní zahrady. Žáci vytvořili frotáž kůry i listů, vytvořili projektovou mapu z informací, které zjistili, z listů sestavili paletu barev a potom svátečně ozdobili strom.
Obě skupiny si společně připravily lipový čaj a chléb s máslem a javorovým sirupem. Nakonec si před školní zahradu zasadili ořešák a do květináče semínka lípy a javoru.