3. příškolní tábor – Druhý den – Cesta za poklady minulosti

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » 3. příškolní tábor » Druhý den – Cesta za poklady minulosti

Druhý den – Cesta za poklady minulosti

Druhý den příškolního tábora nás zavedl do minulosti, hlavním cílem bylo hledat poklady ze života našich předků a k tomuto účelu jsme si zvolili blízké Jevišovice. Tohle malé městečko nás opravdu nezklamalo, našli jsme zde stopy pravěku, doby našich slovanských předků, husitských bojovníků i hrdinných obránců jihu Moravy. Opravdové poklady nám ukázal pan kastelán při prohlídce jevišovického Starého zámku. Po obědě v restauraci „U Suchého čerta“ jsme měli namířeno na jevišovickou přehradu, která je nejstarší přehradou na Moravě, ale bouřka nás přinutila přesunout se na přehradu znojemskou, kde nám počasí přálo více. Nikomu tento neplánovaný přesun nevadil, všichni včerejší piráti si vypustili své připravené koráby na řeku Dyji, zasportovali si a další poklady naší minulosti objevili při procházce starým Znojmem.