Hádej, hádej, hadači – ŠD

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Hádej, hádej, hadači – ŠD

Hádej, hádej, hadači – ŠD

Měsíc listopad jsme řádně zakončili hádankářským týdnem – Hádej, hádej, hádači. Žáci v sobě objevili skrytý talent, který projevili svými dovednostmi – vysvětlovali názvy osob, věcí i zvířat vlastními slovy nebo je předváděli pantomimou, úkolem ostatních bylo samozřejmě hádat. Museli také zapojit svoji představivost, aby se jim podařilo uhodnout hádanky, mnohdy velmi náročné. Žáci se ovšem nevzdávali a řádně bojovali, aby hádankám přišli na kloub. V různých obměnách Kimovy hry žáci zapojovali své další schopnosti – postřeh, pozornost a paměť. Využili jsme nejen předměty, ale především žáky, aby se vzájemně více poznali a tak lépe skamarádili. Úkolem některých bylo poznat podle hmatu svého kamaráda nebo si všimnout, jaké změny jsme na oblečení spolužáka provedli. Nechyběla ani práce ve skupinkách, ve kterých se snažili poznat názvy písní, jména zpěváků i názvy pohádek podle známých písniček. Za spolupráci ve skupinách si někteří zaslouží obrovskou pochvalu, ostatní se zlepšují, ale ještě máme, co trénovat. Tak tedy: “Spolupráci, zdar”.