Jak se mají ovečky – II. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Jak se mají ovečky – II. třída

Jak se mají ovečky – II. třída

Ačkoliv většina z nás zná kamerunské kozičky, my jsme se byli seznámit s kamerunskými ovcemi. Jak jsme se dozvěděli, jejich výhodou oproti ovcím domácím je, že nevyžadují pravidelné stříhání, poněvadž jsou porostlé krátkou srstí. Ovečky, které jsme také nakrmili, jsme byli procházkou navštívit u Barabášů ve Strachoticích, kde nás čekalo příjemné zpestření výuky nejen v rámci prvouky, ale také pracovních činností – žáci tvořili třpytivá vánoční přáníčka, záložky a dokonce i svíčky. Dozvěděli jsme se zajímavosti o jmelí, které jsme dostali navíc dárkem, a nyní nám zdobí chodbu školy. Ochutnali jsme domácí napečené cukroví a zahřáli se teplým čajem. Za pozvání a pohostinnost jsme poděkovali a těšíme se na jaro, kdy nás, doufáme, budou čekat mláďata dalších zvířat.