Karetní hra “Prší” – ŠD

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Karetní hra “Prší” – ŠD

Karetní hra “Prší” – ŠD

V prvním měsíci nového roku jsme se opět pustili do společné akce pro obě oddělení školní družiny. Protože zimní počasí není doposud takové, jaké jsme očekávali, je potřeba si čas zpříjemnit jinak, než zimními radovánkami ve sněhu. Pustili jsme se do karetní hry, Prší. Karetní hry se zúčastnili zástupci všech tříd, od první až do páté. S mladšími z nich jsme započali nácvik hry s mariášovými kartami na počátku týdne, aby do pátečního karetního turnaje zdokonalili své schopnosti a taktiky. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií podle věku. Každá kategorie měla utvořené pětičlenné skupiny. Ten, kdo se ve skupině zbavil karet jako první, získal nejvíce bodů, bohužel ten, kterému karty zůstali jako poslednímu, získal bodů nejméně. Žáci byli po prvním kole a rozdání prvních bodů rozřazeni do jiných skupinek. Po sčítání všech bodů jsme tak vyhlásili nejlepší karetníky. Samozřejmě jsme na ostatní zúčastněné nezapomněli a udělili jim pochvalu a potlesk za účast, protože „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“.
NEJLEPŠÍ KARETNÍCI – starší žáci
1. Laura Mikulenčáková