Mezinárodní den nevidomých – III. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Mezinárodní den nevidomých – III. třída

Mezinárodní den nevidomých – III. třída

Každou minutu oslepne na světě až 10 lidí, z toho 9 dospělých a jedno dítě. Vyplývá to ze statistik Světové zdravotnické organizace. Už v roce 1946 byl 13. listopad vyhlášen Mezinárodním dnem nevidomých. V České republice žije kolem jednoho procenta zrakově postižených lidí, tedy slepých a slabozrakých. Na celém světě je podle údajů WHO asi 45 miliónů nevidomých. Tento den má za cíl upozornit zdravou populaci na problémy osob se zrakovým postižením, jejich potřeby, které bychom měli respektovat a zabývat se jimi. O tom se přesvědčili i žáci 3. třídy. Nejprve se rozdělili do skupin a do dvojic. Poté si jeden z dvojice zavázal oči šátkem a nechal se vést svým kamarádem. Navštívili jsme obchod, prošli rušnou stavbou a nakonec jsme zavítali na obecní úřad. Také jsme zjistili, že slepí lidé daleko více vnímají svět čichem, sluchem či hmatem. Nakonec jsme si řekli, jak dobře se máme, že jsme zdraví, a můžeme každé ráno otevřít oči.