Nordic walking – III. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Nordic walking – III. třída

Nordic walking – III. třída

Nordic walking je sport pro každého, jeho sportovní úroveň lze přizpůsobit vlastní fyzické kondici, sportovní výkonnosti. Nordic walking rozpohybuje celé tělo, při jeho provádění je zapojeno do činnosti cca 90 % všech svalů. Okysličuje tělo, pomáhá ho detoxikovat, přispívá ke zlepšení nálady i činnosti mozku. Při provozování nordic walking se uvolňují do krve endorfiny, které výrazně zlepšují náladu a snižují vnímání bolesti. Žáci třetí třídy si takový sportovní zážitek nemohli nechat ujít. Rozhodli se, že poprosí své hodné rodiče a pořídí si walkingové hole. Nakonec se jim první pěší turistika protáhla na hodinu 10 minut a ušli celkem rychlou chůzí necelých 6 kilometrů do Slupi a zpět. Již nyní doma vymýšlejí další možnou trasu, protože se jim tato forma aktivity velmi líbila.