Zimní olympiáda – III. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Zimní olympiáda – III. třída

Zimní olympiáda – III. třída

Zimní olympiáda je v těchto dnech všude kolem nás. Žáci ze III. třídy fandí doma i ve třídě, drží pěsti a radují se společně z každého úspěchu. Po celých 14 dní, kdy se konají zimní olympijské hry, nás toto téma provází téměř všemi předměty. Nejprve jsme si v kruhu povídali o tom, kdo získal pro Českou republiku cenný kov, poté jsme hledali informace o hrách na webu. Zjistili jsme například, kolik zemí se letošních her zúčastnilo, co je to doping a seznámili jsme se se zimními sporty. Také už víme, která barva olympijského kruhu symbolizuje konkrétní světadíl. Olympijské kruhy jsme si samozřejmě vyrobili v hodině pracovních činností. V rámci výtvarné výchovy jsme zvěčnili naše vrcholové sportovce, vyrobili si medaile a vlajku České republiky. V geometrii jsme si zkusili kružítkem narýsovat olympijské kruhy. Nakonec i tři nejbystřejší získali medaile v soutěži Král matematiky a tak pocítili, jaké to je přijít a zvítězit.