Podzim – I. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Podzim – I. třída

Podzim – I. třída

Po celý měsíc říjen měli žáci I. třídy v hodinách prvouky jako hlavní téma PODZIM. Téma podzimu prolínalo i dalšími předměty. Poznatky o tomto ročním období přenesli žáci do různých činností. V praktických činnostech vyrobili barevný strom s listy z ručně vyrobeného papíru. V prvouce bylo jedním z témat ovoce a zelenina (zejména podzimní). Žáci ve skupinkách vyhledávali obrázky, kreslili, stříhali, poté třídili a nalepili. Jednou z posledních činností byla “tvořivá” vycházka v hodině výtvarné výchovy. Listy stromů, které již téměř opadaly, posloužily k vytváření barevných obrazců. Žáci se rozdělili do několika skupinek, ve kterých měli za úkol vytvořit geometrické tvary. Vyzkoušeli si v přírodě prvky LAND ARTU (krajinné umění). Úplně spontánně poté společně vymysleli a vytvořili z barevného listí hada.