Projekt – IV. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Projekt -IV. třída

Projekt -IV. třída

O tom, že se dá spojit výuka vlastivědy s českým jazykem, výtvarnou, pracovní a hudební výchovou, se přesvědčili žáci IV. třídy při přípravě projektu „Staré pověsti české“. Některé práce si žáci vypracovali samostatně, některé ve skupinkách, pověst si přečetli, napsali obsah, namalovali obrázek, někteří si připravili i úkoly, tajenky, dokonce i krásnou prezentaci. Od začátku školního roku je vidět veliký posun, úroveň projektů je velmi dobrá, všichni jsou nadšení a natěšení, kdy už budou moci svoji práci prezentovat. Je vidět, že čtvrťáci umí pracovat se zaujetím, samostatně nebo ve skupinách, nadchnout se, snažit se dosáhnout cíle, hledat a čerpat z materiálů, svoji práci představit a zhodnotit samotnou přípravu a proces tvoření. Na závěr jsme si společně poslechli symfonickou skladbu Šárka a vytvořenou knihu si vystavili. Společně vytvořená kniha se stala příspěvkem k březnovému Měsíci knihy.