Projektový den výživy – III. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Projektový den výživy – III. třída

Projektový den výživy – III. třída

Každoročně je od roku 1981 ve více než 150 zemích světa připomínán 16. říjen jako Světový den výživy. Se žáky jsme si tento den povídali o tom, že je naše civilizace založena na zemědělství. Dále jsme se zabývali myšlenkou, jak dobře se máme, že si umíme vypěstovat sami potraviny a z nich uvařit zdravé jídlo. Naše země netrpí hladomorem, paradoxně nás trápí nemoci spojené s nezdravým životním stylem. Zdravý životní styl úzce souvisí se zdravou výživou, proto jsme se hned na začátku dne protáhli při cvičení jógy a následně se pustili do přípravy zdravých svačin či snídaní. Společně jsme si připravili jáhlovou a špaldovou kaši s ovocem, chia semínky a ořechy či banánovou variaci s ořechy a datlovým sirupem. K pití jsme si připravili bylinkové čaje mátové a meduňkové. Nezapomněli jsme ani na sklízení zeleniny a ovoce z naší zahrady. Den jsme si společně zakončili prezentací na téma zdravé a nezdravé potraviny, pyramida potravy či nemoci spojené s výživou.