Den Země – Ty jsi má, levandulová

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Den Země » Ty jsi má, levandulová

Ty jsi má, levandulová

S písničkou Ty jsi má, levandulová se školou rozlinula i vůně této omamné byliny. Žáci této skupiny se nejprve dozvěděli, na co se mohou těšit. Hned na začátku dne se pustili do přípravy babky bylinkářky, kterou společně umístili na školní zahradu do bylinkové spirály. Poté se pustili do výroby voňavých pytlíčku, které naplnili usušenou levandulí a odnesli si je domů jako dárek. Následovalo poznávání bylin všemi smysly (zrak, chuť, čich a hmat) čili bylinková gastronomie. Nasypali jsme si sušené i čerstvé byliny do misek a mohli jsme si je “ohmatat, očichat i ochutnat” v podobě nálevů – čajů. Následovala příprava bylinkové pomazánky. Poté jsme si povídali a názorně si předvedli bylinkovou kosmetiku i produkty podporující zdraví. Vyzkoušeli jsme si sami na sobě bylinkové masáže. Osázeli jsme zbylou část bylinkové zahrady tymiánem, bazalkou, majoránkou nebo levandulí. Seznámili jsme se s programem české televize – kouzelné bylinky a zapamatovali jsme si, že na klidný spánek si můžeme připravit čaj z meduňky a levandule, na kašel čaj z jitrocele a podbělu, na horečku čaj z bezu a lípy. Nakonec jsme vyrazili na procházku – léčivky jsme sami hledali a poznávali v přírodě.