Týden ve znamení podzimu – II. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Týden ve znamení podzimu – II. třída

Týden ve znamení podzimu – II. třída

Druhý listopadový týden se nesl ve II. třídě ve znamení podzimu. Naplno druháci využili všechny smysly a podpořili zdravé stravování. Poznávání ovoce a zeleniny podle hmatu, vůně a chuti, sušení jablek a hrušek, přípravu pomazánek z typicky podzimních ingrediencí završili pochutnáváním si na očkách i sušeném ovoci. Hudební výchovu zpestřili hrou na skleněnou harfu, neboli hrou na skleničky. Žákům dělalo velkou radost, když se tón alespoň na malou chvíli ozval. To ale zdaleka nebylo všechno, rytmické dovednosti si procvičovali pomocí netradičních chrastítek. Žáci poznávali podle zvuku plody umístěné v plechovkách. V českém jazyce žáci tvořili věty podle obrázku k ročnímu období – podzim. Vysvětlili a četli jsme si pranostiky. V matematice vyhledávali geometrické tvary a tělesa, které mohou spatřit na podzim. Zhotovili si papírovou bedýnku na ovoce ve tvaru krychle a kvádru. Ve čtení a psaní hledali v podzimních básních rýmy, vysvětlili si jejich obsah a zahráli si na ilustrátory i s uměleckým podpisem. Na závěr si zapsali recept na podzimní pomazánku.