Týden zdraví – ŠD

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Týden zdraví – ŠD

Týden zdraví – ŠD

V zimním období nás ve školní družině provázelo téma ZDRAVÍ. Zapojením všech smyslů jsme si osvojili, jak o sebe pečovat, abychom měli v těle vitaminy a tak předcházeli nemocem. Žáci měli nejen možnost podle hmatu rozpoznat různé druhy exotického ovoce: granátové jablko, nashi, kiwi, red chief, karambolu, mango a pomelo, ale také je ochutnat. A protože ke zdraví patří také pohyb, nechyběly ani aktivity v tělocvičně společně s úkoly, které žáci plnili ve skupinkách. Žákům se dařilo spolupracovat velice dobře a výsledek se odrazil na prováděných úkolech: rozlišení zdravých a nezdravých potravin nejen pro naše zoubky, seřazování ovoce podle velikosti a další. Žáci z divadelního kroužku si pro ostatní dokonce připravili krátkou scénku s loutkami na špejli, které namalovali žáci ve družině. Příběh byl o holčičce Pepině a vitaminech, které porazily zlé bacily. Protože se žákům scénka moc povedla, byla odměněna velkým potleskem od publika.