Den Země – Voda živá

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Den Země » Voda živá

Voda živá

Skupina sedmnácti žáků z různých tříd pracovala celé dopoledne na projektovém tématu VODA ŽIVÁ. Hned na začátek jsme program zahájili dvěma pokusy. Stopovali jsme dobu tání ¼ l ledu a ¼ l umělého sněhu. Další pokus s vodou spočíval v její důležitosti pro život. Pozorovali jsme dvě vázy s rostlinami. Jedna s vodou a druhá bez vody. Jasný výsledek se oproti tání ledu dostavil velmi brzy. Chvíli jsme pracovali, a to namalováním kamínků na barevné rybičky. Potřebovali jsme, aby rybky do konce vyučování uschly. Další aktivita, do které se zapojili naprosto všichni, byla znázorňování vody obrázkem, kde všude se voda vyskytuje a na co ji potřebujeme. Na vycházce jsme nabrali tři vzorky vody (řeka, potok, jezírko). Podařilo se nám náhodou odchytit i pijavici a nitěnky. Další zkoumání vody se týkalo ochutnávky. Porovnávali jsme chuť mořské vody, sladké a minerální vody, čisté čerstvé pomerančové šťávy a melounu. Po osvěžení jsme všichni vyluštili křížovku na téma VODA. V poslední hodině jsme vyrobili pohádkového strážce vody – vodníka. Na jeho výzdobu jsme použili i rybky, které jsme na začátku vyučování nabarvili. Všem se takové netradiční vyučování líbilo.