Výlet do minulosti – IV. třída

Fotogalerie » Školní rok 2017/2018 » Výlet do minulosti – IV. třída

Výlet do minulosti – IV. třída

Čtvrťákům konečně přálo počasí a tak se mohli vypravit do historické části Znojma s cílem ověřit si poznatky z vlastivědy v praxi. Samotnému výletu předcházela důkladná příprava ve třídě – každý žák si vybral jednu významnou památku z našeho okresního města a získal co nejvíc dostupných informací. Vybaveni připravenými referáty jsme se vydali na cestu, z žáků se stali průvodci, kteří své spolužáky provedli jednotlivými stavebními slohy ve Znojmě, od románského, přes gotiku, renesanci a baroko, představili ostatním nejdůležitější památky našeho krásného města. Nejvíce žáky zaujal badatelský úkol – najít místo, kde král Zikmund spadl z koně a podlehl těžké nemoci. Výlet se opravdu vydařil, všichni za odměnu dostali zmrzlinu a mohli se vyřádit na hřišti v nově upraveném parku.