Švestkovodýňový den – V. třída

Fotogalerie » Školní rok 2018/2019 » Švestkovodýňový den – V. třída

Švestkovodýňový den – V. třída

Školní zahrada se už nemohla dočkat, až na ni znovu žáci vyběhnou a na první návštěvu se proto náležitě vybavila – připravila všem pohoštění v podobě zralých švestek, rajčat, máslových dýní, malin, jablek a hrušek. Plody jsou odměnou za vynaloženou péči těm, kteří o zahradu od jara do podzimu pečují. Páťáci se loni opravdu snažili a proto byli odměněni svěstkovo – dýňovými pochoutkami. Nejprve sklidili část úrody švestek – aby zbylo i na ostatní – a potom si vybrali tu nejkrásnější zralou máslovou dýni. Protože jsou to zruční kuchaři a pekaři, nebyl pro ně problém připravit chutnou dýňovou polévku s krutonky a švestkový koláč. Než se dobroty dovaříly a dopekly, stihli ještě udělat generální úklid zahrady a pak už je všechny čekala chutná odměna.