Velikonoce – projektový den

Fotogalerie » Školní rok 2018/2019 » Velikonoce – projektový den

Velikonoce – projektový den

Žáci nižších ročníků se zúčastnili nádherného projektu, který sloužil k připomenutí a oživení starodávných i současných velikonočních zvyků. Mnoho tradic již upadlo v zapomenutí a starodávné jarní hry dětí už nikdo nezná. Nejenom že jsme si zahráli venkovní hry s fazolemi a kloboukem, ale také jsme si sami vlastnoručně upekli a snědli velikonoční pečivo jidáše, preclíky a uzly. K Velikonocům patří i křesťanský význam tohoto svátku, a proto jsme v kolektivu dětí o tom chvíli vyprávěli. Větší děti měly ještě příležitost vyrobit papírovou holubičku – symbol jara. Během celého projektu se žáci zapojovali do programu ve skupinách, jednotlivě i za celá družstva. Jedna aktivita rychle střídala druhou, takže se nikdo nenudil a školní den rychle uběhl. Krásné počasí, výborná nálada a různorodé činnosti byly velmi pozitivním zpříjemněním jednoho zdánlivě prostého jarního dne ve škole.