Zájezd Moravský kras + Bruno

Fotogalerie

Fotogalerie » Školní rok 2018/2019 » Zájezd Moravský kras + Bruno

Zájezd Moravský kras + Bruno

11. října jsme uskutečnili podzimní výlet rodičů s dětmi, tentokrát do Moravského krasu.
Přesvědčili jsme se, že jsou Punkevní jeskyně právem nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu a svou oblibu si získaly díky tomu, že nám návštěvníkům umožňují dostat se až na dno propasti Macocha.
Prohlídku jsme zahájili hromadnou přepravou z parkoviště Skalní mlýn lanovou dráhou. Samotný vchod do jeskyně hlídal největší stalaktit jeskyní – Strážce. Dále jsme se mohli pokochat mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou, uchvátily nás stalagmity, stalaktity a stalagnáty, záclony a kaskády. Šlo o tzv. „Suchou část jeskyně“, která vyústila až na samotné dno propasti Macochy. Dozvěděli jsme se, že je propast Macocha největší propastí tohoto typu ve střední Evropě a její hloubka činí 138 metrů.
K názvu propasti se vztahuje pověst, kterou jsme si vyslechli….podle všeho založená na skutečné události. „Jeden místní vesničan ovdověl a zůstal sám s malým synkem; oženil se, a tím přivedl synkovi nevlastní matku (macechu). Její averze vůči němu byla tak velká, že ho jednoho dne vylákala do lesa k propasti a shodila ho do ní. Chlapec se však zachytil nehluboko pod okrajem propasti, kde ho posléze vesničané našli a vytáhli; když zjistili, jak se události seběhly, svrhli do propasti macechu.“
Po prohlídce Macochy následovala „Vodní cesta“ – projížďka na motorových člunech po podzemní říčce Punkvě. Součástí plavby byla i krátká prohlídka Masarykova dómu, nejkrásnější prostory Punkevních jeskyní. Pohádkový dóm společně s nezapomenutelnou plavbou Vodními dómy byl naprosto vrcholným zážitkem při obdivování zdejších podzemních krás. Na zpáteční cestě jsme navštívili Bruno family park.