Čtenářský klub

Fotogalerie » Školní rok 2019/2020 » Čtenářský klub

Čtenářský klub

5. března jsme slavnostně s malým pohoštěním zakončili Čtenářský klub, který se konal pravidelně 16krát každý čtvrtek. Do klubu se přihlásilo 12 žáků, ale někteří nedošli až do konce. Činnosti ve čtenářském klubu nespočívaly pouze v samostatném čtení vlastní knihy, jak si někdo může mylně myslet. To byla jen drobná součást. Pravidelně jsme zahajovali naše setkání poslechem dvou až tří bajek z knihy Ezopovy bajky, u kterých jsme museli vyvodit poučení. Další činnost spočívala ve čtení a porozumění textu u každého jednotlivě. Četli jsme připravený příběh, hledali charakteristické rysy u hlavních postav, tvořili jsme myšlenkové mapy s hlavními informacemi z textu. Používali jsme smajlíky na zdůraznění pocitů z přečteného. Jindy jsme zase kreslili ruku jako graf ke zvýraznění podstatných prvků textu. Ryba jako graf ke struktuře textu sloužila téměř pokaždé. Hráli jsme slovní hry, písemné hry např. volné psaní myšlenek. Psaní krátkého příběhu na základě několika daných slov. Hráli jsme hru na psaní co nejvíce slov na dané písmeno. Nejvíce oblíbená hra byl obrázkový kufr. Věříme, že jsme podpořili čtenářské i mluvní schopnosti a chuť k osobnímu čtení. Všechny pracovní listy jsme si poctivě ukládali do složky, která zůstala každému členovi čtenářského klubu na památku. Na poslední schůzce klubu předali žáci paní učitelce z vlastní iniciativy nádherné přání jako dárek od spokojených členů klubu.