Projekt Dopravní prostředky – II. třída

Fotogalerie » Školní rok 2019/2020 » Projekt Dopravní prostředky – II. třída

Projekt Dopravní prostředky – II. třída

Na konci září jsme s žáky II. třídy probírali důležité informace, které se týkají dopravní výchovy. Opakovali jsme si bezpečné chování na silnici a na chodníku, učili jsme se pravidla silničního provozu, která ještě neznáme, a vytvořili jsme první samostatný projekt s názvem DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY. Žáci měli za úkol vybrat jeden dopravní prostředek, ztvárnit ho a napsat o jeho významu pro lidi. Ve škole pak své domácí práce prezentovali před svými spolužáky. Na tabuli napsali všechny dopravní prostředky, na které si vzpomněli. V následujících 20 minutách jsme šli pozorovat dopravu na vlastní oči. Psali a počítali, kolik aut, náklaďáků, traktorů, motorek a kol projede kolem kostela. Pozorovali jsme i leteckou dopravu a nevěřili byste, kolik letadel letí nad námi a vůbec to nevnímáme.