1. den – Pirátský den

První den příškolního tábora byl pirátský.

Děti se rozdělily do skupin, vymyslely si jména a pokřiky, vytvořily vlajky a s pomocí pirátských tetovaček a barev na obličej se proměnily ve skutečné piráty. Následoval námořnický test, po jehož splnění byli všichni námořníci přijati na palubu lodi a mohli vyplout na pirátskou bojovku. Na devíti stanovištích plnili piráti různé úkoly, orientovali se podle pirátské mapy, která je dovedla až k písečnému pobřeží, kde je čekal nejtěžší úkol – najít klíč k pokladu. Písečné pobřeží bylo nakonec zdoláno, klíče nalezeny a už jen zbývalo najít zlatý poklad. Všichni piráti si nalezené zlaté mince spravedlivě rozdělili a navíc dostali sladkou odměnu. Následovalo malování triček a pak už se vyhladovělí piráti vydali na oběd. Po obědě si děti vyrobily pirátské medailonky a následoval pravý pirátský souboj. Závěr dne patřil vymalovánkám a stavbě pirátských lodí ze stavebnic.