České Vánoce Josefa Lady – ŠD

Další zajímavý týden čekal na žáky naší školní družiny. Tentokrát jsme se seznámili blíže se známým malířem, ilustrátorem a spisovatelem Josefem Ladou. Přečetli jsme si úryvky z jeho knih, prohlédli ilustrace a zopakovali dětské říkanky. Podle jeho předlohy jsme vyrobili a nakreslili krásné pohlednice, které jsme vzorně popsali, abychom věděli, jak poslat pozdravy svým blízkým. V tomto týdnu nám vyšlo i počasí, příroda nadělila pořádnou sněhovou nadílku a tak jsme si mohli užít opravdově „ Ladovskou zimu.“  Při skupinové práci jsme poskládali obrázek Josefa Lady, také jsme si zahráli na malíře. Snažili jsme se napodobit dílo tohoto významného umělce. Nakonec jsme si pochutnali na dětském punči a připomněli tradice a zvyky Vánoc.

Děkujeme rodičům za zapůjčení knih.