Den Země v I. třídě

22. dubna se každoročně slaví Den Země. Letos se do těchto oslav zapojili i prvňáčci. V prvouce jsme probírali domácí mazlíčky, tak se nabízelo krásné téma pro tyto oslavy. V pátek ráno jsme si pomocí křížovky zopakovali učivo a poté jsme se vydali pomocí zábavné naučné hry “šipkovaná” k našemu cíli. Cestou jsme hledali úkoly, které jsme museli splnit, abychom mohli pokračovat dál. Na hřišti v Micmanicích proběhla občerstvovací přestávka a pak jsme konečně dorazili k místním chovatelům manželům Pištěkovým, kteří nás seznámili s koňmi. Paní Pištěková nám velmi ochotně povídala o tom, jak se máme ke koním chovat, co žerou, kde nocují… pan Pištěk mezitím téměř všechny děti povozil na Terezce. Pro mnohé to byla první zkušenost, ale pro všechny skvělý zážitek. Kdo nechtěl jezdit na koni, mohl si ho aspoň pohladit. Poté jsme si prohlédli celé jejich hospodářství, které nabízí podívanou nejen na koně, ale i na papoušky, ryby, králíky, kočky, pejska, morčata, aj. Každý žák dostal krásný obrázek na památku na tento den a na závěr jsme měli možnost vidět, co všechno paní Pištěková se svým mazlíčkem dokáže. Byla to krásná podívaná, kterou jsme odměnili potleskem. Poté jsme pokračovali k dalšímu chovateli – panu Podolovi, který chová několikero párů papoušků. Když jsme se s pestrobarevnými ptáčky rozloučili, spěchali jsme zpět do školy, kde na nás čekala příjemná odměna v podobě opečeného špekáčku. Počasí nám přálo, takže se nám oslava tohoto významného dne opravdu vydařila.

Děkujeme ochotným chovatelům, že nám dovolili nahlédnout do jejich hospodářství.