Den Země ve II. třídě

29. dubna jsme ve škole oslavili Den Země. Rozhodli jsme se, že letošní Den Země věnujeme včelkám. Nejprve jsme si ve třídě povídali o tom, jak vypadá včelí úl, co je to česno nebo medník. Jak vypadá včelí rok. Co všechno musí nejen včely, ale i včelař zvládnout. Také jsme se dozvěděli, že život v úle je pečlivě organizovaný. Každá včela přesně ví, co má dělat. Už víme, že v úle bydlí především královna, pak trubci a dělnice. Dozvěděli jsme se, že včela nemůže žít osamoceně, a tak žije ve společenství. Dokonce již poznáme včelí produkty jako med, vosk, mateří kašička či propolis. Poté jsme se vydali na naši školní zahradu hledat včelky. Našli jsme ale jen ty divoké v korunách naší třešně. Ukázali jsme si včelí hotely. Ale nebylo to „ono“. Tak jsme se vydali za opravdovým včelařem. Pan Horák se nám vskutku věnoval a dokonce nám daroval tekuté zlato. Vše nám ukázal a my ho překvapili svými vědomostmi. Den s včelkami se nám moc líbil.