Listopad v I. třídě

I listopad nám utekl jako voda. Během listopadu se někteří prvňáčci “vyšvihli” a vysloužili si obrovskou pochvalu, někteří na tom ještě musí zapracovat. Během tohoto měsíce jsme ukončili Živou abecedu a žáci konečně dostali vytoužený Slabikář. Nyní už čteme celé věty a umíme najít ve větě vlastní jméno. Víme, čím věta začíná a čím končí. Začali jsme psát do malé písanky jako praví školáci. Už umíme psát nejen slabiky, ale i některá slova. Ukončili jsme také první díl učebnice matematiky a naučili jsme se počítat do 8. Seznámili jsme se s jehličnany a listnatými stromy, a to i osobně v přírodě. Připomněli jsme si zvířátka, která žijí v lese a jak jim v zimě můžeme pomoci. Malovali jsme draky, muchomůrky, žaludy, výlov rybníku, koně pro sv. Martina, čerty a andílky. Modelovali jsme do koláže své oblíbené zvířátko. Naučili jsme se několik nových písniček i s tanečky. Zazpívali jsme si v přírodě a s prvními koledami jsme navštívili i betlém u místního kostela. V tělesné výchově jsme si představili bednu, lano, švihadlo a vyzkoušeli jsme si, co všechno se dá s tímto náčiním a nářadím dělat. Vyrazili jsme do ulic s trekovými holemi a zdokonalili jsme se ve štafetových hrách. A nyní už se těšíme, co nás čeká v prosinci.