Projektový den “Den vzniku samostatného Československa” ve II. třídě

28. října budeme slavit státní svátek Den vzniku samostatného Československa. I my jsme si dnes povídali o tomto významném dni. Zjišťovali jsme, kdy vznikl a proč se slaví. Pustili jsme si vzdělávací videa a pořady z Déčka, povídali si o našem prvním prezidentu T. G. Masarykovi. Jak se v dané době žilo, co lidé jedli a jak se oblékali. Některé děti přišly stejně jako paní učitelka v dobovém kostýmu a přinesli na ukázku mince z dané doby. Také jsme si ukázali statní symboly jako je vlajka, velký a malý státní znak či trikolóra. Ty jsme si vybarvili.  Zazpívali jsme si státní hymnu a písničky ke vzniku stého výročí. Nakonec jsme si nakreslili a vytvořili na školní zahradě vlajku naší republiky z přírodnin. Tento projektový den byl součástí celoročního třídního projektu „Škola podle kalendáře“.