Den Země – II. třída

28. dubna jsme s mírným zpožděním slavili Den Země. I letos jsme zabrousili do říše zvířat, tentokrát jsme nahlédli ke včelám. Nejdříve jsme si pustili krátké video o práci včeliček a řekli jsme si několik základních informací. Vypracovali jsme krátký pracovní list, otiskli jsme včelí úlky za pomocí bublinkové fólie, ochutnali jsme propolis a vyrobili si svíčku z pravého včelího vosku. Poté jsme se vydali na svižnou procházku do Micmanic, kde chová včelky pan Horák. Velmi ochotně nám ukázal včelí úly a mnoho pomůcek, které každý včelař nutně potřebuje. Na závěr nám dal ochutnat med “ze své zahrádky” a řekl nám několik zajímavých informací ohledně první pomoci při bodnutí včelou. Zalepení ale spokojení žáci se vrátili zpět do školy, kde už na ně čekalo občerstvení v podobě chlebů a rohlíků namazaných máslem a medem a sladký medový čaj. Když jsme si k tomu všemu pustili pohádku o včelce Máje, zhodnotili jsme tento den jako moc příjemný a poučný zároveň.

Velmi děkujeme panu Horákovi za poutavou exkurzi a paní Lucii Rožnovské za ochotnou pomoc při realizaci projektového dne.