Detektivní pátrání s komisařem Vrťapkou – ŠD

Naše družina se v tomto týdnu proměnila na detektivní kancelář komisaře Vrťapky. Hned na začátku se všichni seznámili právě s důležitými postavami detektivní kanceláře, do které neodmyslitelně patří komisař Vrťapka, jeho bratranec Čenda (tajný agent) a kamarádka Hermína (výborná novinářka). Pod vedením právě komisaře Vrťapky se ze všech žáků školní družiny stali detektivové a pátrali ve složkách pod názvem “Školní případ“.  Pomocí zašifrovaných úkolů řešili krádež smaragdů. Mezi úkoly patřilo: snímání otisků, porovnávání odlité stopy z místa činu, určování ztracených předmětů a usvědčování pachatelů. Pomocí úkolů se jim povedlo najít smaragdové šperky naší květinové víly ze školní zahrady. Naši školní detektivové pracovali ve skupinách a všem se povedlo školní záhadu vyřešit. Za odměnu  všichni zúčastnění dostali detektivní průkazy, které si jednoznačně zasloužili.