Dýňobraní – II. třída

14. října si druháčci prožili svůj první projektový den v tomto školním roce. Celý den byl zaměřený na dýně.

Nejprve jsme si přečetli příběh, díky kterému jsme se dozvěděli, proč se vlastně dýně pojí k podzimním oslavám. Poté jsme společnými silami dýni hokaido očistili, vydlabali semínka, nakrájeli a dali vařit. Mezitím jsme si vystřihli a nabarvili papírové dýně a dali je sušit. Přečetli jsme si pohádku “O chamtivém farmáři a dýňovém semínku” a pohráli jsme si s rýmy podzimních básniček. Poté jsme se vrátili k uvařené dýni, kterou jsme rozmixovali a připravili z ní těsto. Hotové těsto jsme nalili do papírových košíčků, naplnili čokoládou a posypali praženým müsli. Naše hodná paní uklízečka Rožnovská nám po celou dobu dohlížela jak na vařící se dýni, tak na pečení muffinů. Během toho všeho jsme stihli zopakovat pomocí slovních úloh a her matematiku. Nakonec jsme dokončili i papírové dýně, takže si každý zasloužil odpočinek u pohádky “Chaloupka na vršku – Dušičky”. No a když jsme si k pohádce dali teplý ovocný čaj a čerstvě upečený muffin, nebylo pochyb o tom, že se všem tento netradiční den moc líbil.

Poslední připravenou činnost už jsme nestihli – zdobení okrasných dýní. Každý žák proto dostal svou dýni domů a tam si ji může v klidu za pomocí rodičů odzdobit. První výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat…

Závěrem bych chtěla poděkovat paní Lucii Kubálové za nádherné a výborné perníčky, které dnes Stellinka přinesla do školy. A dále děkuji paní Lucii Krajíček za poskytnutí dýně hokaido a paní Lucii Rožnovské za pomoc při realizaci projektového dne.