Hrdinové komiksu – ŠD

Nesmrtelnost, nadlidská síla a převleky – to všechno ovládají komiksoví superhrdinové. Abychom se seznámili s počátky komiksu a představili hrůzné komiksové knihy a hrdiny, vydali jsme se s družinkou do místní knihovny v Micmanicích, kde na nás dýchla ta správná atmosféra nekonečného světa fantazie, kde může být superhrdinou každý. Když se řekne komiks, žáci si často vybaví barevné obrázky se superhrdiny a bubliny směřující k promlouvající postavě.  Dozvěděli jsme se, že existují základní pravidla pro tvorbu komiksu, a že není bublina, jako bublina.  Dokonce došlo i na naše dramatické schopnosti a některé scénky z komiksových příběhů jsme si přehráli. Vyzkoušeli si vlastní tvorbu komiksového příběhu a navrhli svého superhrdinu. Shodli jsme se na tom, že komiksy jsou plné obrázků a mají méně textu, tím vzbuzují zájem o čtení a nabízí velký prostor pro fantazii.

Děkujeme rodičům Jakuba a Janka Laučovým za materiál, který poskytují do školní družiny.