Literární čajírna pro IV. a V. třídu

Literární čajírna je každoroční hojně navštěvovaná čtenářská aktivita starších žáků naší školy. Vždy na jaře se zájemci o zajímavé čtení sejdou, vypijí tradiční čaj a hlavně přečtou zajímavý článek, o kterém se diskutuje. I tentokrát tomu nebylo jinak.  Čtení rozděleného textu měli žáci ve chvilce hotové. Ale co bylo náročnější? Doplnit za neuzavřený odstavec, jak bude příběh pokračovat. Tento úkol se v příběhu opakoval hned dvakrát.  Někteří psali své nápady rychle, někomu se další vývoj napínavého příběhu honil hlavou déle. Nevadí. Nakonec jsme se všichni dobrali ke zdárnému uzavření děje a vzali si z něj poučení. Drobné pohoštění dětem ještě více vylepšilo náladu. Pak na list papíru obkreslili svou ruku a vepsali podle důležitosti do každého prstu ruky, co se jim líbilo v článku hodně, co méně, co tam chybělo atd. Na závěr ještě své pocity z čtenářského zážitku vyjádřili prostřednictvím smajlíků, kterým rozumí všichni.